1906 views 7 comments

Şampiyonluk Ligi Takım Kadroları Açıklandı

 

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi için kadrolar 7 Ocak Perşembe günü bütün takımlar tarafından Riot Games‘e bildirildi. Lolespor tarafından duyurulan Şampiyonluk Ligi takımlarının son halleri paylaşıldı.16 Ocak’ta başlayacak Şampiyonluk Ligi’nde, yapılan transferler dengeleri tamamen değiştirecek. Biz de OyunGuru olarak, takım kadrolarını yorumladık.

BEŞİKTAŞ.OYUN HİZMETLERİ

Oyun Hizmetleri ile güçlerini birleştiren Beşiktaş bu yıl 2 önemli transfer yaptı. Çekirdek kadrosunda bulunan genç yıldız Ruvelius’la birlikte hibiki (Eski ismiyle rôgu) ve Immortoru’yu koruyan takım, geçtiğimiz yıl Team Turquality’de gösterdikleri performansla TT’nin yükselişinde büyük payı olan Xyraz ve Rawbin’i de kadrosuna ekledi. Takımın koçluğunu daha önce CREW’de destek olarak oynayan Blumi üstlenecek.

BJK

OG yorumu: Kadrosuna Team Turquality‘den tanıdığımız Xyraz ve Rawbin‘i ekleyen ekibin kesin hedefi şampiyonluk.Ekipte koç ise çokta uzak olmadığımız bir isim olan Blumi eskiden profesyonel oyuncu olan Blumi oynadığı takımlarda pek istenileni verememiş ve oynadığı çoğu takımdan kovulmuştu bu takımda sonu nasıl olacak merakla bekliyoruz.

ÇİLEKLER

Yükselme Ligi’nin şampiyonu olan ÇİLEKLER transfer dönemini hareketsiz geçirdi. Yalnızca koç pozisyonunda değişiklik yapan takım bu göreve Lelouch’u getirirken, Yükselme Ligi’nde başarıyla mücadele ederek organizasyonu Şampiyonluk Ligi’ne taşıyan 5 oyuncusunu da kadroda tuttu.

CLK

OG Yorumu: Yükselme Ligi kadrosuyla devam eden ekibin ne yazık ki hedefleri çokta büyük değil. Yükselme liginden sonra Koç denemeleri başlatan takım Number One‘ın eski koçu ve uzun süre boyunca oyunculuk yapmış olan Lelouch‘ta karar kıldı. Takımın şüphesiz ki en çok dikkat çeken şeyi kendine özgü logosu olacak.

DARK PASSAGE

Her yıla yenilenmiş kadrolarla girmesine etmesine rağmen finallik performans göstermeyi başaran Dark Passage sezon öncesi dönemde kan kaybetti. Yıldız oyuncusu Naru’nun gidişiyle sarsılan ekip, orta koridor ve destek rollerine sırasıyla eski ZONE oyuncusu Lukezy ve Norveçli Denden’i getirdi. Geçtiğimiz yıl kadroda bulunan Elwind, Crystal ve Zeitnot bu sezon da Dark Passage formasını giymeye devam edecek.

DP

OG yorumu: İlk olarak Rydle sonra ise Naru’nun ayrıldığı ekip yerlerini Lukezy ve Denden ile doldurdu. Takım koçu Auspexa’nın söylediklerine göre Dark Passage sene sonunda şampiyon kadrosundan daha güçlü bir hale gelebilir.Koç verdiği cevaplarda Lukezy’nin geniş bir şampiyon havuzuna sahip olduğunu ve güçlü bir “shotcaller” olduğunu söyledi.İlk haftalarda eski oyuncularının eksikliğini çekecek ekibin bu senede hedefi şampiyonluk.

HWA GAMING

Yeniden yapılanmaya giderek tüm oyuncularıyla yolları ayıran HWA Gaming Kış Mevsimi için tanıdık isimler ve genç yabancılardan oluşan bir kadro kurdu. Takım kaptanlığını üstlenen Marshall’ın üst koridorda görev alacağı yeni kadroda ormancı rolünde Trixucator’ı izleyeceğiz. Revanche eski takımına dönüş yaparken, takımın orta koridoru ve destek rolü İskandinavlara emanet. Hatrixx ve Visdom, bu yıl HWA kadrosunda yer alan yabancı oyuncular olacak.

HWA

OG yorumu: Geçtiğimiz sezonun ardından tüm oyuncularıyla yollarını ayıran HWA bu sezona adı Dark Passage ile anılan Hatrixx’i ekledi. Genel olarak iyi bir oyunu olan Hatrixx’in en büyük sıkıntısı şampiyon havuzu.Ekibin üst koridor oyuncusu bir dönem tekli derecelide en yüksekte bulunan Türklerden biriydi. Rumble’ı ile dikkat çeken oyuncu ligde rakiplerini zorlayabilir. Koça gelecek olursak değişen tüm kadronun ardından sabit kalan tek isim oldu.

NUMBERONE ESPORTS

NumberOne eSports’un yabancı oyuncu transfer etmeme politikası devam ediyor. Yeni sezona 3 değişiklikle giren takım, emekli olan NasesUyno’nun yerine üst koridor için eski OHM oyuncusu âprox ile anlaştı. Bir süredir izleme fırsatı bulamadığımız Muscle NR1 ile sahneye geri dönerken, orta koridor oldukça tanıdık bir isme, Elysion’a ait.
Takımın alt koridorunda 2015 Sezonu’nda izlediğimiz gibi KillerEs ve Swanepoel bulunacak. Ekibin koçluğunu ise Şampiyonluk Ligi’nde bu deneyimi ilk kez yaşayacak olan Cristol yapacak.

NR1

OG Yorumu: Kadrosunda üç oyuncuyu değiştiren ekip yine ligin ortalarına ve alt sıralarına oynayacak gibi duruyor. Bu isimlerden iki tanesi tecrübeli oyuncularken orman oyuncusu profesyonel arenada pek görmediğimiz Muscle oyuncunun agresif şampiyonlarla oyunu göz doldursa da tank tarzı agresif olmayan şampiyonlarda yetersiz olduğu görülüyor. Orta koridorda her zaman iyi olduğu düşünülen ama bir türlü istenileni veremeyen Elysion var.

SUPERMASSIVE

“Rüya takım” kurma hedefiyle yola çıkan Supermassive adeta bir yıldızlar karması yarattı. Thaldrin ve Dumbledoge’un yanı sıra HWA’dan Stomaged’ı transfer ederek oldukça güçlü bir çekirdek oluşturan ekip, Dark Passage’dan Naru’yu kopararak ligin tüm dengelerini değiştirdi. Supermassive’in nişancısı ise Danimarkalı oyuncu Achuu. Yıldız oyunculardan oluşan bu kadronun koçluğu bir başka yıldız, fabFabulous tarafından yapılacak. Yedeklerde ise Honos ve Theokoles gibi emektar isimler var.

SUP

OG Yorumu: Külüpte tek soru işareti saldırı gücü taşıyıcısı Achuu, tekli derecelide bir dönem üst sıralarda olan oyuncu destek oyuncusu Dumbledoge ile çiftli girdiği iki maçta da ezici skorlarla oyunu bitirmiş. Takımda geçen sezon çok iyi oyunlar sergileyen ama adından bir türlü söz edilmeyen Stomaged dikkat çekiyor kendisini bu takımda daha dikkatli izlemenizi tavsiye ederiz!

TEAM AURORA

Sezona flaş avenuee transferiyle başlayan Team AURORA sürprizlere açık bir kadro oluşturdu. AURORA’nın geçen seneden takımda kalan tek oyuncusu olan ve daha önce TBF sahnesinde izlediğimiz Zergsting’in alt koridordaki partneri AB Batı Sunucusu Şampiyonluk Aşaması’nın gediklisi DarkSide olacak. Atlas’ta oynadığı dönemde potansiyeliyle bilinen Hioss’un üst koridora transfer edildiği takımın orman rolünde son olarak OHM’de gördüğümüz Kanani bulunacak.

AUR

 

OG Yorumu: Tanıdığımız isimlerle yeni bir kadro oluşturan ekip ligde iddialı olacağa benziyor. Destek oyuncusuna büyük potansiyele sahip olduğu düşünülen Zergsting’i ekleyen ekip koçluk pozisyonuna ligde çok sayıda takımda forma giyen Realen’i eklemiş. Bu takımla ilgili belirtebileceğimiz en kuvvetli şey ise alt koridorunun fazlaca öleceği!

TEAM TURQUALITY

Team Turquality Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi! Kore’den 2 oyuncu getirmekle kalmayıp koçunu da bu ülkeden transfer eden takım belki de sezonun performansı en merak edilen ekibi konumunda. Koreli oyuncular Fencer ve Reach haricinde nişancı rolüne eski oyuncusu kazze’yi transfer eden Team Turquality’nin demirbaşları LongB ve un1tback bu sezonda da mavi-beyaz formayı giyecek. Takımın yedeğiyse, geçtiğimiz yıllarda birçok takımda boy göstermiş nişancı padden.

TT
OG Yorumu: Kadrosuna iki Koreli ekleyen ekip uzun bir süre boyunca Nişancı denemelerini açık tutmuştu bu denemeler sonucunda ise hiçte uzak olmadığımız ve Team Turquailty’de daha önceden de oynamış olan kazze’yi ekledi. Takımın hedefi ilk sıralar olsa da ligdeki yeni ekiplerle bu oldukça zorlu olacak gibi gözüküyor.


League of Legends Şampiyonluk Ligi 2016 baya çekişmeli geçecek gibi duruyor. Bu sene diğer senelerden biraz farklı olacak çünkü geçtiğimiz senelerde favori takımlar ilk 3’te yer alırken geri kalan takımlar ligde kalma mücadelesi veriyordu. Şuan takımlar arası güç dengeleri daha oturaklı ve hangi takımın ilk 3’te hangi takımın son 3’te olacağını şimdiden söylemek oldukça güç. Bakalım 2016 Şampiyonluk Ligi nasıl geçecek.

 

7 comments
Ali Furkan Şimşek
Ali Furkan Şimşek

Büyüde gel sen öyle yorum yap evlat sperm olarak oyun oynamaya başlamışsın

Eren Demirci
Eren Demirci

TT birinci bence 3 koreli var amk kadroda

Doğan Akçay
Doğan Akçay

burç hwa nın tt yi geçmesi yüzde 1 ihtimal

Doğan Akçay
Doğan Akçay

1-Sup 2-TT 3-DP 4-BJK-OHM rez alın tutmicağını söylemiştim derim

Baran Bulduk
Baran Bulduk

Ilk 4 yaziyorum rez alin 1-TT 2-SUP ya da DP 3-SUP ya da DP 4-BJK (OHM)

Doğan Akçay
Doğan Akçay

aslında 4 diyesim geliyor hwa nın 1.olma ihtimali çok ama çok az