1747 views 0 comments

Riot Games Team Immunity Takımını 2 Yıl Men etti!

 

Avustralya League of Legends resmi internet sayfasında duyuru yapan Riot Games, Yarışma kurallarına aykırı hareket ettiğini öne sürerek Avustralya League of Legends LCS‘inde mücadele eden Team Immunity takımını 2 yıl men etti!  (Orijinal açıklama)

Takım sahiplerinin, oyunculara sözleşmelerinde anlaştıkları maaşlarını ödeyemediği ve belirtilen zaman diliminde tedarik edemediğinden ötürü gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma sonucu ortaya çıktı. Riot yapılan araştırmanın netliğiyle beraber Team Immunity takımını 2 yıl boyunca müsabakalardan men etti. Takım 2017 sezonu tamamlanmasının ardından sonra tekrarda faal olacak. Oyuncular ise serbest kalarak farklı takımlarda oynayabilecek. (Team Immunity takımının en son Wildcard elemelerine katıldığını da hatırlatalım.)

Takımın sahibi olan Tony “Sent1nel” Trubridge,  The Immunity takımını dağıtsa bile 2 yıl boyunca kurduğu takımlar ligde yer alamayacak. Ceza aslında hem takım ismine hem takım sahibine gelen bir ceza olarak düşünülebilir. Sadece Avustralya LCS’ine değil Riot‘ın yaptığı resmi olarak bütün turnuvalardan men edilmiştir. ( Yarı-Profesyonel – Üniversite yarışmaları)

Team Immunity‘nin Intel, SteelSeries, Gigabyte, BenQ, Antec, Red Bull gibi dünyaca tanınmış firmalar ile sponsorluk içerisinde olduğunu ve bu cezanın takıma nasıl yansıyacağını şuan için belli olmazken, takımın sadece League of Legends takımı olmadığını ve CS:GO ve Dota 2 takımının da mevcut olduğunu belirtelim.

Riot oyuncuları mağdur etmemek adına, alacakları paraları kendi cebinden karşılayacağını açıklamıştır.

Boşta kalan eski “Team Immunity” kadrosu şu şekildeydi;

South Korea Tae Hyung “Ryoo” Ryoo – Üst Koridor
Australia Luchio “Soulstrikes” Park – Orman
Australia Daniel “Cheese” Brown – Orta Koridor
Australia Billy “Zenk” Hunter – Nişancı
Australia Bradley “Tgun” Seymour – Destek
Australia Aiden “MsFish” King – Yedek

Son zamanlarda gündeme oturan Oyun Hizmetleri Espor Takımı‘nın Kanani ilen aralarında geçen husumeti hatırlattı. İki tarafında yaptığı açıklamayı Riot Games Türkiye ofisi araştıracaktır diye düşünüyoruz!

0 comments